A siklósi Alapfokú Művészeti Iskola Folklór: hagyomány, felfedezés, újragondolás című pályázata 1.000.000 Ft-os támogatásban részesült az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásával az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő által kiírt Nemzeti Tehetségprogram keretében. Az NTP-KKI- 16 pályázatban nyertes program célja, hogy ráébressze a résztvevő gyerekeket: amit a néprajzkutatók folklórnak neveznek, az valójában a mindennapi életünknek is szerves része.
A pályázatban napjaink ünnepi szokási és a hozzájuk kapcsolódó tárgyak játsszák a főszerepet.
A gyerekeket néprajzkutatók, muzeológusok vezetik be a néprajzi gyűjtőmunkába. Megtanulnak interjút készíteni, fénykép-, film-, és hangfelvétellel dokumentálni, tárgyakat gyűjteni, gyűjtőnaplót vezetni. A főbb témák között szerepelnek a modern népszokások (mint például a Halloween), valamint az internet folklórja (mémek, videók, közösségi oldalak).
A pályázat szakmai támogatója a budapesti Néprajzi Múzeum MaDok gyűjteménye, ami „a kortárs tárgyi világ megőrzésérére és a jelenkor múzeumi dokumentációjára helyezi a hangsúlyt.” A pályázatban résztvevő tizenkét tanuló rendhagyó múzeumpedagógiai foglalkozáson vesz részt, és bemutatják a gyűjtött anyagot is. A szentendrei Skanzen látványraktárába is ellátogatnak, ahol a tárgyak szakszerű gyűjtéséről, konzerválásáról, archiválásáról kapnak ismereteket.
A gyerekek gyűjtőmunkája a kortárs folklór megismerésén túl az ismeretterjesztést is szolgálja, mert a pályázat végére helyi digitális adatbázis és időszaki kiállítás jön majd létre. A program szakmai megvalósításában Kis-Halas Judit etnográfus és Banáné Gyuró Julianna művészeti intézményegység-vezető segíti a tanulókat.